Võrdle laene ja laena kiirelt kuni 15 000 €

Soodne laenuintress alates 5,99%

Laenud kiirelt Arkadialaenu abiga!

Täida tasuta avaldus ja säästa sadu eurosid, sest saad valida just sinule sobiva laenu, millel on soodsaim intress ja madal krediidi kulukuse määr. Parimad laenupakkumised valime sinu jaoks tasuta välja registreeritud pankade ja usaldusväärsete laenupakkujad hulgast. Võrdle erinevaid pakkumisi ja vaata, milline on sinu jaoks soodsaim laen Eestis. Pakkumisi omavahel võrreldes on õige laenu võtmine lihtne.

Sobivaimad laenud internetis

Kõik laenupakkumised jõuavad sinuni peale avalduse esitamist tavaliselt juba ühe tööpäeva jooksul. Saadud laenupakkumiste hulgast saad valida just sinu vajadustele ja võimalustele sobiva laenu kiirelt ja lihtsalt. Päringu tegemine annab täpse ülevaate erinevate laenuandjate poolt sulle pakutavatest laenuvõimalustest, kuid ei kohusta sind sulle saadetud pakkumisi vastu võtma.

 • ✔ Madala intressiga laenud
 • ✔ Laenud tagatiseta
 • ✔ Kiired laenuotsused
 • ✔ Laenuvõrdlus ei kohusta sind laenama

Intress alates 5,99%

Laenusumma
- +
Tagasimakse periood
- +
Kuumakse
230
*Kuumakse on arvutatud 9,5% laenuintressi juures ja võib erineda sinule tehtavatest pakkumistest.
Pakutavate laenude intressid jäävad vahemikku 4,99% kuni 20%. Krediidi kulukuse määrad jäävad vahemikku 4,99% kuni 38%. Laenu tagasimakse periood võib olla 1-15 aastat.
Näiteks 10 000-eurose laenusumma juures 5 aastaks fikseeritud intressiga 9,5%, lepingutasuga 49 eurot ja haldustasuga 5 eurot kuus, on krediidi kulukuse määr 11,21%, igakuine laenu tagasimakse 210 eurot ning laenu tagasimaksete kogusumma 12 950 eurot.
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest, mis olenevad sinu esitatud andmetest.
Avalduse põhjal koostab sulle laenupakkumised meie Finantsinspektsiooni tegevusloaga partner.

Laenu taotlemise tingimused

 • ✔ Oled vähemalt 18-aastane
 • ✔ Sul on stabiilne sissetulek vähemalt 300 eurot kuus
 • ✔ Korrektne maksekäitumine / ei esine maksehäireid
Arkadialaen Võrdle laene

Võrdle laene, vali soodsaim laen ja saa laen kohe kätte!

Väikelaen on laen, mis on mõeldud erinevate kaupade ja teenuste eest tasumiseks. Sellepärast nimetatakse seda vahel ka tarbimislaenuks. Eesti turul pakutavate väikelaenude summad jäävad reeglina 100 euro ja 15 000 euro vahele ning tagasimakse periood võib olla ühest aastast kuni lausa 15 aastani.

Väikelaen on olemuselt paindlik ja mitmekülgne laen, sest seda võib kasutada igaks otstarbeks ning väikelaenu andja ei tee ettekirjutusi raha kasutamise osas.

Sellepärast sobib väikelaen hästi näiteks siis, kui on vaja kodu renoveerida – remondiks, kodumasinate ostmiseks, mööbli soetamiseks või muudeks koduga seotud kuludeks.

Samuti on väikelaen abiks auto, mootorratta või miks mitte ka näiteks mootorsaani või paadi ostmiseks.

Tihti kasutatakse väikelaenu ka reisimise, puhkuse ja erinevate tähtpäevade nagu sünnipäevade ja pulmade finantseerimiseks.

Kuna tagatiseta väikelaen on suhteliselt lühikese taotlusprotsessiga ja raha laekub arvele üpris kiiresti, on see samuti abiks näiteks olukorras, kui on ilmnenud ootamatud väljaminekud – olgu selleks siis remonti vajav auto või tasumist vajavad raviarved.

Väikelaenu üheks suurimaks eeliseks ongi see, et interneti või kasvõi mobiili kaudu on võimalik võtta väikelaen kiirelt ja raha võib laekuda kontole juba samal päeval.

Olenemata sellest, mis on kiire väikelaenu taotlemise põhjuseks, tasub alati põhjalikult tutvuda laenupakkumise tingimustega ja võrrelda võimalikult paljude erinevate laenupakkujate poolt sinu soovitud laenusumma väljastamiseks seatud tingimusi ning nõudmisi. Peale laenupakkumiste võrdlemist on lisaks alati oluline kaaluda, kas väikelaenu võtmine pakutavatel tingimustel on ikka mõistlik ja kas laenu kasutamine soovitud otstarbeks on laenukohustust väärt.

Milline on soodsaim väikelaen?

Kuna laenuandjate pakkumised koostatakse vastavalt laenu taotleja poolt esitatud andmetele ja vastavalt taotleja võimalustele, on keeruline üheselt turu soodsaimat väikelaenu välja tuua. Erinevate laenupakkujate tingimused võivad kohati erineda kordades ja seega on soodsaima väikelaenu leidmiseks oluline põhjalik laenude võrdlus.

Selleks, et hinnata, milline on soodne väikelaen ja valida enda jaoks parim väikelaen, tasub laenude pakkumistes jälgida järgmisi näitajaid:

 • Väikelaenu intress ehk laenu kasutamise eest laenuandjale makstav tasu. Väikelaenu intress on reeglina fikseeritud kogu laenuperioodi vältel ehk see ei sõltu muudest tingimustest ega muutu ajas. Eestis pakutav tagatiseta väikelaenu intress on tavaliselt vahemikus 7-27,9%.
 • Laenuga seotud muud kulud nagu näiteks laenu lepingutasu, igakuine laenuhaldustasu ja ka võimalikud laenu ennetähtaegse tagastamisega seotud tasud.
 • Laenuperioodil kokku makstav summa ehk see kogusumma, mis tuleb laenuperioodi jooksul ja laenuperioodi lõpuks laenuandjale tasuda. See sisaldab nii algselt laenatud raha, kogu perioodi jooksul kogunenud intresse, lepingutasu, laenu haldamise tasusid ja muid laenuga seotud võimalikke tasusid.
 • Krediidi kulukuse määr, mida näidatakse protsentides ja mille arvutamisel on võetud arvesse kõiki laenuga seotud kulusid, mida laenuvõtja tasuma peab. Krediidi kulukuse määr näitab laenu tegelikku kulu laenuvõtjale ja selle järgi on võimalik otsustada, kui kalliks laen lõppkokkuvõttes läheb. Odavaim väikelaen on tavaliselt see, mille krediidi kulukuse määr on kõige madalam. Eestis on tagatiseta väikelaen krediidi kulukuse määraga vahemikus 16,3-55,89%.

Väikelaen tagatiseta või hoopis tagatisega laen?

Tagatisega ja tagatiseta laenu puhul on taotlemisel suurim erinevus selles, et tagatiseta laenu taoltemine on olulisel kiirem. Laenuandjale piisab laenupakkumise ja laenuotsuse tegemiseks reeglina ainult sissetuleku ja maksekäitumise hindamisest.

Tagatisega laenu puhul tuleb aga laenu saamiseks laenuandjale esitada tagatisega seotud dokumendid või lausa hindamisaktid.

Levinumad tagatisega laenu liigid on laen kinnisvara tagatisel ehk hüpoteeklaen, laen auto tagatisel (osadele laenuandjatele sobivad ka muud mootorsõidukid) ja käendusega laen. Kõikide tagatiste korral on vaja laenuandjale edastada lisaks laenutaotlusele veel tagatisega seotud dokumente, mis omakorda muudab laenu taotlemise protsessi pikemaks.

Seega on väikelaen tagatiseta kindlasti oluliselt kiirem ja lihtsam viis lühiajaliselt raha laenamiseks. Samas on sellel ka tagatisega laenuga võrreldes mõned miinused. Kuna tagatisega laen on laenuandjale vähem riskantne, võivad selle summad olla suuremad, tagasimakse perioodid pikemad ja intress madalam.

Millised on erinevad väikelaenu pakkujad?

Väikelaenude pakkujaid on Eesti turul väga palju ja ka nende taustad ning laenu pakkumise viisid on väga erinevad. Lisaks suurtele pankadele, kes kõik pakuvad ühel või teisel moel väikelaenu, on Eestis terve hulk erinevaid just väikelaenudele spetsialiseerunud laenuandjaid. Kusjuures väikelaenudele keskendunud laenuandjad suudavad pahatihti pakkuda ka paremaid väikelaenude tingimusi. Spetsialiseerunud laenuandjate pakkumiste hulgas on lisaks tavapärasele laenamise mudelile ka ühisrahastuse põhimõttel toimivad väikelaenud (kus ühe laenu väljastamiseks kasutatakse mitme eraisiku laenu panust), väikelaenud eraisikutelt ja väikelaenud välismaalt läbi välismaa pankade Eesti filiaalide.

Väikelaen ilma konto väljavõtteta

Ilma konto väljavõtteta väikelaenu võtmine võib osutuda keeruliseks, sest laenuandjad soovivad tavaliselt veenduda, et laenaja sissetulekud ja väljaminekud võimaldaksi väikelaenu tagasi maksta. Lisaks on laenude väljastajatele seadusega kehtestatud kohustused veenduda laenuvõtjate maksevõimes. Samas kasutavad mõned laenuandjad elektroonilisi lahendusi, mis võimaldavad teha päringuid laenutaotleja eest. See tähendab, et väikelaenu taotlemisel tuleb laenuandjale anda nõusolek päringu tegemiseks vajalikesse elektroonilistesse andmebaasidesse, mille kaudu on laenuandjal võimalik saada ülevaade laenu taotleja maksevõimest. Sellisel juhul ei tule väikelaenu taotlemisel taotlejal endal enam mingeid lisadokumente esitada ja väikelaenu taotlemine on kiire ja lihtsam.

Väikelaen maksehäirega – kas see on võimalik?

Maksehäirega väikelaenu võtmine on võimalik, aga silmas tuleb pidada seda, mis seisus maksehäire parasjagu on.

Maksehäired jagunevad kaheks vastavalt sellele, mis seisus maksehäire registris parasjagu on:

 1. Avatud maksehäire tähendab, et üleval on tasumata võlgnevus ehk ollakse mingi toote või teenuse eest võlgu, kusjuures maksetähtpäevale järgnevast päevast on möödas vähemalt 45 päeva, võlga ei ole vaidlustatud ning võla summa koos võimalike intresside ja viivistega on vähemalt 30 eurot.
 2. Suletud maksehäire tähendab, et võlg kanti küll maksehäireregistrisse, kuid võlg on juba tasutud ja nõuet enam ei esine.

Väikelaenu võtmine avatud maksehäirega ei ole suure tõenäosusega võimalik, sest seaduse järgi ei tohiks laenuandjad avatud maksehäire korral laenu väljastada. Kuna laenuandjate puhul on tegemist eraettevõtetega, on nende asi jälgida, et nad seadust täidaksid. Seega võib juhtuda, et osad laenuandjad hindavad avatud maksehäire riski piisavalt madalaks, et väikelaen avatud maksehäirega siiski väljastada ja on valmis väikelaenu lepingu sõlmima.

Kindlam viis maksehäirega väikelaenu saada, on võlgnevus eelnevalt tasuda ning oodata kuni maksehäire suletakse. Sellisel juhul on tõenäosus väikelaenu saamiseks oluliselt suurem ning kindlasti pakutakse ka soodsamat väikelaenu interssi. Enamus laenuandjad on valmis laenu tingimusi paremaks muutma peale seda, kui maksehäire on olnud suletud vähemalt 6 kuud ning vahepeal ei ole uusi maksehäireid tekkinud.

Väikelaenu kalkulaator

Väikelaenu kalkulaator annab kiire ja hea ülevaate sellest, millistel tingimustel väikelaen sinu võimalustega sobib. Laenukalkulaator arvutab laenusumma, tagasimakseperioodi ja intressi põhjal välja sinu eeldatava väikelaenu kuumakse.

Silmas tasub siiski pidada seda, et laenupakkujate kodulehtedel asuva kalkulaatorid on kõik mõeldud esmase arvutuse tegemiseks ning täpsed tingimused ja summad sõltuvad peale sinu andmete üle vaatamist ja maksevõime hindamist. Seega tasub parima väikelaenu leidmiseks võtta piisavalt palju erinevaid laenupakkumisi, neid reaalseid laenuandjate poolt esitatud pakkumisi omavahel võrrelda ja siis otsustada, milline nendest on odavaim väikelaen.