Laenukalkulaator- mõistlik laenamine uuel viisil

Laenukalkulaator leiab Sulle sobiva laenupakkumise vaid mõne minutiga.

Juhul, kui oled otsustanud siduda end võlakohustusega, siis oleks kasulik mainida, et nüüdseks laialt levinud laenukalkulaator on hea abivahend soodsama laenu leidmisel. See aitab Sul saada parema ülevaade laenukohustusega kaasnevast kogukulust.

Arvuta laenu

+
kuud +
% +
?Teenustasu ja haldustasu
?Avamistasu ja lepingutasu
0
60 kuud
0
0.00
0
0 %
Näita tagasimaksegraafik

Otsi laenu

Pakutavate laenude intressid jäävad vahemikku 4,99% kuni 20%. Krediidi kulukuse määrad jäävad vahemikku 4,99% kuni 38%. Laenu tagasimakse periood võib olla 1-15 aastat.
Näiteks 10 000-eurose laenusumma juures 5 aastaks fikseeritud intressiga 9,5%, lepingutasuga 49 eurot ja haldustasuga 5 eurot kuus, on krediidi kulukuse määr 11,21%, igakuine laenu tagasimakse 210 eurot ning laenu tagasimaksete kogusumma 12 950 eurot.
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest, mis olenevad sinu esitatud andmetest.
Avalduse põhjal koostab sulle laenupakkumised meie Finantsinspektsiooni tegevusloaga partner.

Kas laenu võtmine on pääste või uppumine?

 • Laenu võtmisel tekib alati küsimus, kui kalliks võlakohustus saab lõpuks muutuda?
 • Paneb Sind järjest rohkem mõtlema sellest, kui mõistlik antud tegevus tegelikult on?
 • Või kui suurt summat tuleb kokkuvõttelt ära anda?

Laenu võtmine on nagu langevarjuhüppe. Kõik sellega seotud etapid peab hoolikalt läbi mõtlema, õigesti hindama oma võimeid ning ei tohi kunagi unustada tagavara langevarju kaasa panema. Üldiselt esmakordse rahakohustuse võtmise korral inimesel on veel raske orienteeruda laenude maailmas, seega tihtipeale satub ta segadusse soodsamate laenutingimuste otsimisel.

Samamoodi võib tulla üllatuseks kuumaksetes sisalduvad erinevad intressid. Tagasimaksmisele kuuluv summa koosneb nii iseenesest laenatud summast, kui ka selle suhtes kehtestatud intressimäärast. Aastane intressimäär pole siiski ainuke indikaator, mille järgi peab hakkama laene võrdlema. Krediidi kulukuse määr annab selgemat pilti sellest, kui kõrgeks laenu kulud võivad kasvada. Lisaks kõigile ülalmainitule põhimaksetele võivad lisanduda ka muud tasud.

Pea meeles, laenulepingu sõlmimisel loe kõik lepingus olevad punktid hoolikalt läbi.

Kuidas mõista erinevust intressi ja intressimäära vahel?

 • Intress on laenule kehtestatud täiendav summa, mida tuleb tasuda rahandusasutusele nendelt laenatud raha eest. Intressi võib määrata nii aastaselt kui ka igakuiselt.
 • Intressimäär on sama näitaja, kuid intressiga võrreldes, on esitatud protsendina.

Millised tegurid tagavad soodsama laenu leidmise?

Soodsaima laenu valikul on mitmeid tegureid, mis võivad vähendada või vastupidi suurendada võlakohustusega tekitatud kulutuste arvu. Iga pisike detail, mis tundub esmapilgul väheoluline ning enamikel juhtudel on kirjutatud väikeses kirjas, võib muutuda mõjutavaks teguriks. Põhjalik uurimistöö enne otsuse tegemist, tagab alati soodsama lahenduse leidmise. Kasuta võimalust võrrelda laenupakkumisi, planeeri hoolikalt oma igakuiseid väljamakseid, määra endale sobiv laenamise periood- kõigis neis toimingutes abiks tuleb Arkadialaen laenukalkulaator.

Laenukalkulaator Arkadialaen

Võrdle laenu tingimusi laenukalkulaatori abil

Kuidas laenukalkulaator saab olla kasulik?

Laenuperioodi käigus on alati ettenägematu teguri esinemisoht, mis võib tõsiselt mõjutada võlakohustusega seonduvate kulude suurendamist. Antud olukorra vältimiseks soovitame klientidel teha korralikku eeltööd enne rahakohustuse taotlemist. Juhul kui oled juba kunagi raha laenamisega kokku puutunud, siis peaksid teadma, et tänapäeval rahalaenamise teenus on niivõrd paranenud, et inimene saab valida, millistel tingimustel ta sooviks laenu võtta. Laenukalkulaatori põhieesmärk ongi anda laenuvõtjale võimaluse võrrelda erinevaid laenupakkumisi soodsaima lahenduse leidmiseks.

Arkadialaen lehel esitatud laenukalkulaatorit saab kasutada järgmiste näitajate arvutamiseks:

 • maksimaalne laenusumma
 • kuumakse
 • tagasimakse periood
 • intressimäärad
 • krediidi kulukuse määr
 • tegelik aastane kogukulu

Parima tulemuse saavutamiseks, on soovitav otsuse tegemisel võtta arvesse kõiki finantskohustusega kaasnevaid kulusid sh, haldus- ja lepingutasusid, intresse ja muid võimalikuid väljaminekuid.

Tasub aga mainida, et tegemist on tasuta teenusega ega kohustu Sind laenu võtma.

Kuidas Arkadialaen laenukalkulaator soodustab parima laenu leidmist?

Arkadialaen laenukalkulaatorit on lihtne kasutada ning see õnnestub, nii arvutis kui ka mobiiltelefonis. Eelmainitud teo ellu viimiseks peab sisestama võrdlustabelisse selleks vajalik informatsioon ehk laenusumma ja tagasimakse periood. Süsteemis välja toodud numbrid annavad ligikaudset teavet, kuid esialgset valikut saab teha ka nende arvutuste põhjal. Täpsemad näitajad on esitatud Sinu personaalses laenupakkumises.

Enamik laenupakkumisi valmib üldiselt mõne minutiga, aga vaid juhul, kui laenutaotlejal ei esine maksehäireid.

Kuna laenamise kogu periood on üks kuumakse määramist mõjutavatest teguritest, on väga oluline kohe alguses kindlaks määrata, kui pikaks tähtajaks sooviksid laenu võtta enda majandusliku seisukorda silmas pidades.

Laenukalkulaatori kasu on kokkuvõtteks ilmselge. See on kiire ja lihtne viis saada hea ülevaade laenuturu olukorrast ning leida endale soodsaim laen sobivatel tingimustel.