Refinantseerimine- laen kuni 15 000€

Refinantseerimine on kiire viis oma võlakohustustest vabanemiseks. Vähenda oma igakuiste maksete arvu.

Võrdle tasuta laenude pakkumisi, tutvu nende tingimustega ja vali endale soodsaima intressimääraga refinantseerimislaen. Igale laenutaotlejale leitakse just talle sobiv lahendus 1 tunni jooksul.

Kas eri kohast hangitud võlakohustused ajavad mõtted segaseks? Liisingud, järelmaksud, laenud ja muud nendega kaasnevad kulud- kui palju võlakohustusi on Sul tänapäevaks kogunud?

Kas oled mõelnud, kuidas saab oma kulusid kokku hoida? Kas tahaks juba lõdvaks lasta, vabastada end ülekoormusest ja hakata sügavalt hingama? Mis arvad, kui keegi Sulle ütleks, et antud ülesanne ei pruugi enam võimatu olla? Oma finantsolukorra parandamiseks on tänapäeval loodud refinantseerimise võimalus.

Intress alates 5,99%

Laenusumma
- +
Tagasimakse periood
- +
Kuumakse
230
*Kuumakse on arvutatud 9,5% laenuintressi juures ja võib erineda sinule tehtavatest pakkumistest.
Pakutavate laenude intressid jäävad vahemikku 4,99% kuni 20%. Krediidi kulukuse määrad jäävad vahemikku 4,99% kuni 38%. Laenu tagasimakse periood võib olla 1-15 aastat.
Näiteks 10 000-eurose laenusumma juures 5 aastaks fikseeritud intressiga 9,5%, lepingutasuga 49 eurot ja haldustasuga 5 eurot kuus, on krediidi kulukuse määr 11,21%, igakuine laenu tagasimakse 210 eurot ning laenu tagasimaksete kogusumma 12 950 eurot.
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest, mis olenevad sinu esitatud andmetest.
Avalduse põhjal koostab sulle laenupakkumised meie Finantsinspektsiooni tegevusloaga partner.

Mis on laenu refinantseerimine?

Laenu refinantseerimine tähendab olukorda, kus taotled uue laenu varasemate laenude katmiseks. Eesmärgiks on ühendada kõik oma olemasolevad võlad üheks kohustuseks.

Järgmiseks tekib küsimus, miks peab seda tegema? Laenude koondamine üheks laenuks sobib eriti siis, kui igakuised väljamaksed hakkavad suuremas osas koosnema laenu arvete tasumisest. Refinantseerimislaen on üldiselt madalama intressiga laen, mille kohta kehtib pikendatud tagasimakse periood, mis tavaliselt moodustab 6 kuni 120 kuud. Kuna laenu tagastamisele määratakse uued tähtajad, laenutaotleja saab võimaluse uue paindlikuma maksegraafiku koostamiseks.

Refinantseerimislaen soodustab järgmist:

 • Varem hangitud kallimate laenude ühendamist üheks väljamakseks
 • Kuumakse suuruse vähendamist
 • Madalama intressi määramist
 • Sooritad makseid igakuiselt vaid ühele laenuandjale
 • Lisakulude pärast kõrgeks kerkinud summa vähendamist

Mida peab teadma enne laenu refinantseerimist?

Selleks, et laenu tagastamine ei tooks kaasa üllatusi, kontrolli kuivõrd suur olemasolev laenujääk on, seega millised kulud kaasnevad laenu ennetähtaegse tasumisega. Kõige lihtsam viis selle teostamiseks, on võtta otse ühendust oma laenuandjaga informatsiooni kogukulu kohta saamiseks. Vajaduse korral saad pidada nõu ka uue laenupakkujaga, mille pärast teed lõpliku otsuse refinantseerimislaenu taotlemise suhtes.

Kas refinantseerida oma võlad või jätta kõik selliseks nagu praegu on? Mille poole kaldud? Kui asud võrdlema erinevaid laenu refinantseerimise pakkumisi, tutvu hoolikalt nende tingimustega ning pea meelde, et väga oluliseks teguriks soodsaima refinantseerimislaenu valikul on sellele kohaldatav madal intressimäär. Vaid väljatoodud asjaolu korral tasub antud laenamise võimalus ära kasutada.  

Refinantseerimislaenu taotlemise tingimused

 • ✔Oled vähemalt 18-aastane Eestis alaliselt elav isik
 • ✔Sul on stabiilne sissetulek vähemalt 425 eurot
 • ✔Korrektne maksekäitumine/ ei esine maksehäireid
Laenu refinantseerimine Arkadialaen

Võrdle refinantseerimislaene, vali soodsaim ja saa endale laen kohe kätte!

Refinantseerimine või laenu konsolideerimine

Laenu refinantseerimist nimetatakse ka konsolideerimiseks. Sama tähendusega kaks mõistet, mille põhiülesandeks on võlakohustuste poolt tekitatud koormuse leevendamine.

Milliseid võlakohustusi on mõistlik refinantseerida?

Kõrgema intressimääraga ning lühiajaliste laenuliigete, mille hulka kuuluvad Kiirlaen, Väikelaen, Autolaen ja autoliising, konsolideerimine on igatahes mõistlik tegu. Lisaks võimalusele saada suurematest võlgadest kiirelt lahti, mõnede laenutüüpide ennetähtaegne tagastamine toob kaasa uued perspektiivid. Nii näiteks täielikult tasutud autoliising muudab sõiduki kasutaja selle omanikuks, mis omakorda lihtsustab auto edasist kasutamist.

Laenu refinantseerimine ilma tagatiseta

Võla refinantseerimine on võimalik saada kahel viisil: kas tagatiseta või tagatisega. Mis aga mõjutab valikut? Vastus antud küsimusele on imelihtne. Maksimaalne laenusumma ning sellel kehtiv intress määravad laenamise mudeli. Teatud laenusumma ulatuses on võimalik taotleda tagatiseta refinantseerimislaen. Olenevalt rahandusasutusest laenuks pakutakse erinev summa. Mida peab veel arvesse võtma tagatiseta refinantseerimislaenu taotledes? Peab silmas pidama laenule kohaldatav kõrge intressimäär, mis on antud laenamise süsteemile üsna tüüpiline.

Hüpoteeklaen ehk laen kinnisvara tagatisel

Teiseks võimaluseks refinantseerida olemasolevad laenud on hüpoteeklaen ehk laen kinnisvara tagatisel. Teatud olukordades eelnimetatud laenu refinantseerimise viis oleks sobiv lahendus neile kinnisvaraomanikele, kellel tekib vajadus suurema rahasumma järele. Eelmainitud rahastamismeetodi suuremaks eeliseks on sellele kohaldatav soodsaim intress.

Milliseid dokumente vajad, kui soovid hankida laenu kinnisvara tagatisel?

 • Kõigepealt tuleb Sul esitada konto väljavõtet viimase 6 (kuue) kuu jooksul
 • Tagatiseks kuuluvale kinnisvarale peab esitama hindamisakt
 • Kindlasti vaja läheb ka kinnisvara omandiõigust tõendav paber
 • Juhul kui laenutaotlejal on muid sissetulekuid (toetused, pension, jne), siis tuleb esitada ka nende kohta dokumendid

Laenu refinantseerimine maksehäirega

Keerulisse olukorda sattudes hakkad igalt poolt lahendusi otsima ning ka vajaduse korral palud abi teistelt. Tasumata jäänud rahakohustuste puhul kehtib sama võimalus. Laenude refinantseerimise eesmärgiks ongi saada laenutaotleja finantsasjad korda. Vahest tundub, et refinantseerimislaen võetakse just oma maksehäiretest põhjustatud ebamugava olukorra parandamiseks. Sooviks siiski märkida, et antud on võimalik vaid mõnede rahandusasutuste puhul ning sellisel juhul laenu refinantseerimise eesmärk tuleb korralikult ära põhjendada.

Refinantseerimislaen ilma konto väljavõtteta

Laenude konsolideerimiseks tuleb Sul esitada pangakonto väljavõtet viimase 6 (kuue) kuu jooksul. Kõik vajalikud dokumendid edastatakse mugavalt interneti teel kodust lahkumata.

Kust saab laenu refinantseerimist?

Refinantseerimislaen taotletakse uuest rahandusasutusest. Teatud pangast võetud võlakohustuse korral puudub laenutaotlejal võimalus selle refinantseerimiseks samast finantsasutusest, vaid peab pöörduma teise laenuandja poole.

Arkadialaen võrdlemise platvormi abil saad esitada tasuta taotluse ning võrrelda meie partnerite poolt pakutavaid laenu konsolideerimise lahendusi. Kõik esitatud laenupakkujad on Eestis registreeritud Finantsinspektsiooni tegevusloaga tegutsevad finantsasutused.

Korduma kippuvad küsimused:

Kas tõesti saab kokku hoida krediidikuludelt?

Oma igakuiseid väljamakseid saab vähendada vaid juhul, kui uuele laenule on kehtestatud madalam intress ja pikem laenuperiood. Kuna kogu laenusumma jääb ikkagi samaks, siis rahavahendite sääst toimub soodsama intressi kaudu.

Kas kodulaenu refinantseerimine tasub ära?

Kuna kodulaen juba algusest peale väljastatakse soodsamatel tingimustel, siis pole üldse mõtet hakata võtma teisi laene antud võlakohustuse refinantseerimiseks.

TÄHELEPANU! Iga finantskohustus on tähtis otsus ning peab olema tõsiselt vastu võetud. Iga järgmine samm peab olema hoolikalt läbimõeldud.