laenu-võtmine-arkadialaen

Laenu võtmine- millele tasub tähelepanu pöörata?

Kuidas mitte eksida laenu valimisel?

Paljude inimeste sõnul, tänapäevane laenamine tundub esmapilgul väga lihtne ja kergesti kättesaadav. Põhimõtteliselt igal täiskasvanul on nüüd võimalik soetada endale laen. Selline mõtteviis on moodustatud järgmisest- laenude taotlemine ei nõua enam inimeselt suurt panust. Kogu protsess on niivõrd lihtsustatud ning selle kohta on juba avaldatud palju informatsiooni, et pole enam ime, miks inimene hakkab kalduma laenu võtmisele iga kord kui tema elu sündmused eeldavad seda.

Laenu võtmine- millest alustada?

Alguseks tuleb endale kindlaks määrata, mille peale hangitud raha läheb. Kas tegemist on suure ostuga või sooviksid soetada veidi pisimat eset? Kas väikelaen või kiirlaen sobiksid sellele? Antud otsuse tegemine kohe alguses on oluline samm laenu valimisel, just selle poolest, et võimaldab määratleda kumb laenuliik vastaks paremini Sinu vajadustele. Vahest selgub välja, et laen peab olema tagatud mingisuguse omandiga, kuid tagatiseta laen on samuti saadaval. Kõik see mõjutab oluliselt lõplikku otsust, seega aitab ette määrata, milline laenutüüp tasuks valida.

Intressid siin, intressid seal…

Krediidi kulukuse määr, nominaalne intress, reaalne aastane intress… Mõnikord hakkad imetlema, miks lisakulusid koguneb alati palju ja kuidas kõigis neis mõistetes mitte segadusse sattuda? Pea meeles, et igale laenukohustusele määratakse intressid ja muud laenuga kaasnevad tasud, mis üldiselt sisaldavad erinevaid haldus-, lepingu- ja konto avamistasusid.

INTRESSI TÜÜPMIDA SISALDAB INTRESSIMÄÄR?
Nominaalne intresssisaldab inflatsioonimäära
Reaalne aastane intressei sisalda inflatsioonimäära
Krediidi kulukuse määrsisaldab kõik laenuga seotud tasud ja kulud

Laenu võtmine maksehäirega ja selle mõju laenamisele?

Iga kord kui jutuks tuleb uue rahakohustuse hankimine, laenuvõtja varasem eeskujulik maksekäitumine on oluline kriteerium selle juures. Laenupakkujad usaldavad tõenäoliselt neid taotlejaid, kellel pole olnud tasumisega seotuid probleeme varem tekkinud. Küll aga ka väikse maksemurega isikul on mõnikord võimalik saada laen, korral kui ta suudab tagasi maksta kõik omad vanad võlad täies mahus ära.

Kuidas saada laenu ilma pangakonto väljavõtteta?

Laenu saamiseks on vaja püsiva töökoha olemasolu. Eelnimetatud eelduse puudumise korral, tuleb esitada tõend muude sissetulekute kohta. Ühes võib olla aga 100% kindel, et igakuine tulu osutub otsustavaks teguriks laenutaotluse kinnitamisel, seega pangakonto väljavõte mängib selle juures suurt rolli.

Milline laenuperiood oleks paras?

Järgmine, mille peale tasub tähelepanu pöörata on laenu tagasimakseperioodile kohaldatud tähtajad. On alati hea meeles pidada, et mida pikem on laenuperiood, seda suuremat summat tuleb Sul laenuvõtjana kokkuvõttelt tagastada. Enne laenulepingu sõlmimist kalkuleeri oma rahavoogusid ning saadud arvutuste põhjal saad koostada endale sobiv maksegraafik.

Millega asendada laenu võtmist või alternatiiv laenamisele?

Esimene asi, mis pähe tuleb, on raha säästmine. Säästmine on lihtsaim ja kindlaim viis oma eelarve täiendamisele. Väikse summa kõrvale panemine on olnud pikalt moes ning pole kuskile ära kadunud, hoolimata seda, et nüüdseks palju inimesi on muutunud majanduslikult enam haritumaks. Kõigepealt tee endale kindlaks, kuhu kogu raha kulutatakse, millised on peamised kulud. Võta igakuised väljaminekud ette ning mõtle hoolikalt järele, kas oleks võimalik midagi sellest nimekirjast välja jätta.

Kuidas valida parim laenupakkuja?

Eesti turul on palju laenupakkujaid, kes võistlevad omavahel pakkudes erinevaid lahendusi laenamiseks. Alati loe hoolikalt läbi nende poolt pakutavad tingimused, tee põhjalik uurimistöö finantsasutuse tausta väljaselgitamiseks. Samuti leidub internetist ettevõtte kohta tagasisidet selle olemasolevatelt klientidelt. Küsimuste tekkimisel võtta julgelt ühendust laenupakkujaga.

Kuidas laenud erinevad üksteisest?

Esmapilgult tundub, et kõik laenud väljastatakse samadel tingimustel. Kuid aga asud neid võrdlema, siis koheselt selgub välja, et tegu pole just selline nagu see enne tundus. Laenudele seatud tingimused võivad erineda üksteisest. See puudutab nii kiirlaene kui ka teisi interneti teel saadud võlakohustusi. Igatahes on soovitatav eelnevalt laenupakkumisi omavahel võrrelda. Õnneks tänapäeval selle teostamiseks ei pea enam hakkama taotlusi laiali saatma, piisab ka Arkadialaen kodulehe külastamisest. Kõige kiirem ja mugavam lahendus on sooritada otsingut laenukalkulaatori abil.

Intress alates 5,99%

Laenusumma
- +
Tagasimakse periood
- +
Kuumakse
230
*Kuumakse on arvutatud 9,5% laenuintressi juures ja võib erineda sinule tehtavatest pakkumistest.
Pakutavate laenude intressid jäävad vahemikku 4,99% kuni 20%. Krediidi kulukuse määrad jäävad vahemikku 4,99% kuni 38%. Laenu tagasimakse periood võib olla 1-15 aastat.
Näiteks 10 000-eurose laenusumma juures 5 aastaks fikseeritud intressiga 9,5%, lepingutasuga 49 eurot ja haldustasuga 5 eurot kuus, on krediidi kulukuse määr 11,21%, igakuine laenu tagasimakse 210 eurot ning laenu tagasimaksete kogusumma 12 950 eurot.
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest, mis olenevad sinu esitatud andmetest.
Avalduse põhjal koostab sulle laenupakkumised meie Finantsinspektsiooni tegevusloaga partner.