soodsaim-laen-arkadialaen

Laen soodsatel tingimustel- kõlab nii ahvatlevalt, kuid kui lihtne see tegelikult on? Oletame, et Sinu elus on juhtunud olukord, kus tekkis täiendav vajadus rahavahendite järele. Kas hakkasid kaaluma laenu võtmist? Aga kuidas laenu valikul mitte eksida? Kuidas leida õige lahendus?

Saa tuttavaks Martiniga. Martin on 30-aastane pealinna elanik. Tema elus ongi juhtunud mõjutav tegur, mis pani teda mõtlema laenu taotlemisele. Martin oli oma eluteel uue väljakutse otsingutel, kui jõudis hetkeni, kus hakkas kaaluma elukutsevahetust. Sobiv täiendav koolitus leiti rahvusvahelisest haridusasutusest. Tegemist on viis kuud kesteva internetipõhise koolitusega. Martin käib ka tööl, mis tähendab, et palk laekub igakuiselt tema pangakontole. Kuigi vaatamata sellele, vajalik rahasumma õpingute jaoks tal puudub. Oma idee elluviimiseks otsustas meie peategelane võtta laenu. Kuna kogu õppekava kestus moodustab vähem kui kuus kalendrikuud, mis on õppelaenu saamise tingimustele kohaldatud minimaalne tähtaeg, tuleb Martinil muid rahastamise võimalusi läbi vaadata. Vajaminev summa on 3500 eurot, seega unistuse realiseerimiseks sobiks hästi tarbimislaen, kui näiteks väikelaen või kiirlaen. Kuna Martinist pole veel jõudnud saada kinnisvara omanik, on ta eriti huvitatud võimalusest saada laenu ilma tagatiseta.

Martin küll teab, et tänapäeval peaaegu kõik laenud on taotletavad internetist isegi kodust lahkumata. Kuid nende valik osutus nii suureks, et noormehel tekkis küsimus: kuidas saab ta teada, kumb variantidest on parim ja teistega võrreldes soodsaim? Selleks, et mitte oma otsusega hätta jääda, Martini sõber soovitas tal enne võrrelda laenupakkumisi erinevatelt laenuandjatelt. Lõpuks oli otsustatud teha valikut Arkadialaen võrdlemise platvormi kasuks järgmisel põhjusel: Martini sõber on juba mitu korda ise seda teenust kasutanud peale seda, kui on ükskord sõlminud laenulepingu ebasoodsatel tingimustel.

Kuidas Arkadialaen finantsportaal töötab?

Arkadialaen portaal on n-ö laenuandjate andmebaas, mis pakub põhjalikku ülevaadet eri laenuliigetest, laenupakkujate tingimustest ja muudest laenu võtmisega seotud kuludest. Laenude kalkulaator on kiire ja mugav viis teha arvutusi ning seejärel otsustada, millist laenuandja ettevõtet eelistada. Erinevaid laenupakkumisi leidub ühes kohas, mis tähendab, et säästad aega ja närve. Õige lahenduse leidmine vabastab Sind tulevikus lisakuludest, mis võivad rahakoti jaoks muutuda liiga suureks koormaks.

Kuidas saada laen?

  • Kõigepealt tuleb alustada taotluse esitamisest
  • Sisesta tabelisse kõik vajalikud andmed
  • Peale taotluse vormistamist, tuleb läbida isikutuvastuse protsess, mida saab teha IDkaardi või SmartID abil
  • Kui kõik formaalsused täidetud ja andmed töödeldud, saad rahandusasutustelt personaalseid laenupakkumisi võrdlemiseks
  • Võrdle erinevaid tingimusi ja nõudeid, vali nende hulgast endale sobivaim laen

Martinile tehtud laenupakkumise näidis:

  • Laenusumma: 3500 eurot
  • Laenuperiood: 3 aastat ehk 36 kuud
  • Intressimäär: 12,9%
  • Laenu kuumakse: 119 eurot

Siin esitatud laenupakkumise näidis on ligikaudne. Sulle pakutavad tingimused võivad erineda.

Martin võttis oma telefoni ette ja täitis lehel oleva taotlusankeedi ära. Alguses kogu protsess tundus pigem kahtlane ning Martin arvas, et tuleb pikalt vastust oodata. Tõesti suureks üllatuseks oli tal saada tagasisidet oma päringule poole tunniga. Seejärel, kui Martin on saanud laenupakkumistega tutvuda, selgus, et laenukulude suuruse vahe on märkimisväärne, kohati ulatub isegi mitmekümne euroni. Laenu võtmise otsus oli ilmselge. Martin on valinud endale soodsaima intressimääraga väikelaenu kolmeaastaseks perioodiks, mille kohta koostatakse fikseeritud maksegraafik.

Raha laekus samal päeval arvele ning noormees saigi võimaluse õppimisele.

TÄHELEPANU! Iga finantskohustus on tähtis otsus ning peab olema tõsiselt vastu võetud. Iga järgmine samm peab olema hoolikalt läbimõeldud.

Korduma kippuvad küsimused

Milliseid laene on võimalik taotleda Arkadialaen abil?

Arkadialaen lehelt on saadaval järgmised laenutüübid: väikelaen, kiirlaen, autolaen, krediidikonto ja refinantseerimislaen.

Kas taotluse esitamine kohustub mind võtta laenu?

Teenuse eest ei pea midagi maksma. Taotluse esitamine on täiesti tasuta ning laenulepingu sõlmine pole kohustuslik.

Kes on meie laenupakkujad?

Kõik laenupakkujad on Eestis registreeritud finantsasutused ning tegutsevad Finantsinspektsiooni tegevusloaga.

Intress alates 5,99%

Laenusumma
- +
Tagasimakse periood
- +
Kuumakse
230
*Kuumakse on arvutatud 9,5% laenuintressi juures ja võib erineda sinule tehtavatest pakkumistest.
Pakutavate laenude intressid jäävad vahemikku 4,99% kuni 20%. Krediidi kulukuse määrad jäävad vahemikku 4,99% kuni 38%. Laenu tagasimakse periood võib olla 1-15 aastat.
Näiteks 10 000-eurose laenusumma juures 5 aastaks fikseeritud intressiga 9,5%, lepingutasuga 49 eurot ja haldustasuga 5 eurot kuus, on krediidi kulukuse määr 11,21%, igakuine laenu tagasimakse 210 eurot ning laenu tagasimaksete kogusumma 12 950 eurot.
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest, mis olenevad sinu esitatud andmetest.
Avalduse põhjal koostab sulle laenupakkumised meie Finantsinspektsiooni tegevusloaga partner.