Autolaen kuni 15 000 € – võrdle pakkumisi ja leia sobivaim laen

Autolaen soodsamatel tingimustel siit

Säästa oma aega ning võrdle autolaene internetis Arkadialaen veebilehe vahendusel. Esita tasuta taotlus ja saad personaalseid pakkumisi 1 tunniga.

Mõtle sellele, kuidas täna hommikul oma autosse istusid. Kas said seda kohe käivitada? Kas jõudsid ilusti sihtkohta? Kas oli mugav sõit? Kui sellega täiesti rahule jäid, võibolla ei leia järgmisest informatsioonist midagi huvitavat. Või hoopis juba tekkinud olukord, kus hakkasid muid variante kaaluma?

Kas mäletad, millisest liiklusvahendist oled kunagi unistanud? Kas idee jäigi realiseerimata? Praegune auto rohkem ei kannata ning sooviksid omandada uut? Või tahad hoopis mootorrattaga hoogu saada, kuid vajalikust rahasummast on veel puudu? Antud juhul kasuks tuleb autolaen.

Intress alates 5,99%

Laenusumma
- +
Tagasimakse periood
- +
Kuumakse
230
*Kuumakse on arvutatud 9,5% laenuintressi juures ja võib erineda sinule tehtavatest pakkumistest.
Pakutavate laenude intressid jäävad vahemikku 4,99% kuni 20%. Krediidi kulukuse määrad jäävad vahemikku 4,99% kuni 38%. Laenu tagasimakse periood võib olla 1-15 aastat.
Näiteks 10 000-eurose laenusumma juures 5 aastaks fikseeritud intressiga 9,5%, lepingutasuga 49 eurot ja haldustasuga 5 eurot kuus, on krediidi kulukuse määr 11,21%, igakuine laenu tagasimakse 210 eurot ning laenu tagasimaksete kogusumma 12 950 eurot.
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest, mis olenevad sinu esitatud andmetest.
Avalduse põhjal koostab sulle laenupakkumised meie Finantsinspektsiooni tegevusloaga partner.

Mis on autolaen?

Autolaenust selgema pildi saamiseks toome Sulle välja kõik sellega seotud põhimõisted ja tingimused.

Autolaen on laenuliik, mida võib hankida ükskõik millise sobiva mootorsõiduki ostmise puhul ning mille saajaks võib olla nii eraisik kui ka ettevõte. Lennukit sellega küll ei saa endale lubada, kuid auto, mootorratas või isegi paat on väga reaalsed. Sellisel viisil rahastatud sõiduvahendi puhul pole üldse vahet, kas sõiduk on juba Eestis registreeritud või mitte.

Üldiselt autolaenu hakatakse läbi vaatama siis kui jutuks tuleb kasutatud sõiduki soetamine või isegi sõiduvahendi remont.

Mõte autolaenu hankimisest tuleb pähe eelarve puudumisel. Laenusumma moodustab sel juhul 100% auto koguväärtusest. Autolaenu taotlemise korral pole Sul vaja hakata otsima täiendavaid rahavahendeid sissemakse sooritamiseks.

Laenumaksed koosnevad fikseeritud intressiga osamaksetest, mille intressimäär jääb samaks kogu laenuperioodile.

Autolaenu kalkulaator

aitab Sul välja arvutada intresse, kuumakse suurust ning teisi laenu võtmisega kaasnevaid lisakulusid.
Soovime pöörata Sinu tähelepanu järgmisele asjaolule. Intressi suurust määratakse vastavalt laenutaotleja personaalsele krediidivõimekusele.

Autolaenuga soetatud liiklusvahend vormistatakse kohe ostja nimele. Samuti kaskokindlustuse tegemine jääb sõiduki omaniku äranägemisele.

Autolaenuga saab hankida mootorsõidukit kahel viisil, kas tagatiseta või tagatisega.

Autolaen Arkadialaen

Võrdle autolaene, vali soodsaim laen ja saa endale laen kohe kätte!

Tagatisega autolaen ehk autokiirlaen

Tagatisega autolaen, teisisõnu autokiirlaen, on laen ükskõik millise olemasoleva sõiduki tagatisel. Tagatisega autolaen võimaldab saada rohkem laenuraha. Just sellepärast sobib eelmainitud laenuliik kallima auto ostmiseks.

Esmapilgult tundub, et autokiirlaen garanteerib unistuse täitumist, kuid sellel on omad negatiivsed küljed. Näiteks sõiduki omanikuks saab esialgu olla laenu antav ettevõte, mis omapoolt määrab Sind sõiduki volitatud kasutajaks.

Madalam intressimäär tagatisega autolaenu suhtes osutub aga suureks plussiks selle valimisel.

Autolaenu taotlemise tingimused:

  • ✔Oled vähemalt 18-aastane Eestis alaliselt elav isik
  • ✔Sul on stabiilne igakuine sissetulek vähemalt 300 eurot
  • ✔Korrektne maksekäitumine/ ei esine maksehäireid

Tagatiseta autolaen

Tagatiseta autolaen on hea lahendus, kui puudub kindel soov soetada endale uus auto. Sõiduki vanus, korraseis, endine omanik ja päritolumaa, kõik eelnimetatud tegurid pole olulised, kui soovid osta mootorsõiduki tagatiseta autolaenu abil.

Lisaks saad võimaluse Sulle sobiva laenu maksegraafiku koostamiseks. Samuti Sul on õigus oma sõiduk maha müüa isegi laenuperioodi jooksul.

Mis on autoliising?

On ka olemas muid viise uue sõiduki ostu teostamiseks. Teiseks variandiks on autoliising, mis soodustab suurema summa laenamist. Eelnimetatud asjaolu tähendab rohkem ostuvõimalusi, seega seda on mõistlik kasutada uue või lühikest aega kasutuses olnud auto ostmiseks.

Autoliisingu periood võib olla kuni 7 aastat. Liisingu perioodi lõppedes jätad auto kasutamisõiguse endale. Sageli autoliisingu puhul kehtestatud sissemakse suurus on 10% auto müügihinnast. Autoliisingu intressimäär sõltub Euribori näitajast, mis omapoolt mõjutab igakuiseid osamakseid ning paneb need üksteisest erinema.

Kuidas ja kus saab taotleda autoliisingut?

Seda saab taotleda otse laenupakkujate või nende koostööpartnerite (nt autosalongi) juures. Üldjuhul kogu protsess võtab vähe aega ning enamikel juhtudel on vormistatav internetis.

Kuna tegemist on liisinguautoga, siis ka sellel kehtivad omad piirangud. Autokiirlaenu tingimustega sarnaselt sõiduvahendi omandiõigus läheb alguses laenuandjale ehk rahandusasutusele.

Kas tundub, et autoliising osutub õigeks otsuseks ning kaldud selle taotlemise poole? Siis järgmiseks tuleb valida autorendi tüüp, mis võib olla kasvõi kasutusrent või kapitalirent.

Kasutusrent vs kapitalirent?

Kapitalirent

  • Kapitalirendi suhtes kehtivad järgmised reeglid: osamaksed kindlaks määratud perioodile, mille peale jääb sõiduk Sinu kasutusse.

Kasutusrent

  • Kasutusrent pakub mitu võimalust. Auto kasutaja saab teha oma valikut järgmiselt: auto lõplikult välja osta kogusumma jääki täies mahus tasudes, pikendada liisinguperioodi, soetada endale uue sõiduki või tagastada olemasoleva liisingufirmale.

Autolaen või autoliising. Kumb on parim?

Nüüd aga tekib küsimus, kumb nendest valida?…

100% kindlat vastust ei tule, kuna eelistus ühe või teise laenamisviisi seos on tingitud auto kasutamise eesmärgist.

Siin on välja toodud paar mõjutustegurit:

  • Autoliisingu puhul intressimäär on madalam kui autolaenul
  • Autolaenu puhul puudub läbisõidupiirang ning üldiselt sellele kehtestatud tingimused on leebemad autoliisinguga võrreldes.

Millega veel saab rahastada sõiduki hankimist?

Kui arutelu teemaks on uue auto soetamine, siis pähe kohe tuleb üks sõna- AUTOLAEN. Vähegi ostja hakkab otsima teisi finantseerimisvõimalusi.

Kuid peaks ütlema, et sõiduki ostjal on võimalik taotleda väikelaen või kiirlaen oma ostu sooritamiseks. Juhul kui tegemist on väike laenusummaga, siis sel juhul sobivad mõlemad variandid.

Pea meeles, et väikelaenu või kiirlaenu suhtes on kehtestatud omad reeglid. Tutvu hoolikalt laenupakkujate poolt seatud tingimustega enne kui otsustad laenu võtta.

Auto järelmaks maksehäirega

Üldiselt laenutaotlejal on rohkem võimalust laenu heakskiitmiseks siis, kui tasumata jäänud võlakohustusest on möödunud vähemalt 6 kuud aega. Kuid taas peab arvestama sellega, et iga juhtum vaadatakse eraldi läbi.

Autolaen ilma konto väljavõtteta

Ükskõik kui lihtne taotlemise protsess ei tunduks, on ikka võimatu saada autolaenu ilma pangatõendita. Autolaenu pakkujad kindlasti küsivad Sinult konto väljavõtet viimase 6 kuu jooksul.

Autolaenu ennetähtaegne tagastamine

Teatud laenupakkujate juures autolaenu ennetähtaegne tagastamine on küll võimalik. Kusjuures lisatasu teenuse eest ei võeta.

Korduma kippuvad küsimused:

Kui kiiresti saan laenuotsuse pärast taotluse esitamist?

Üldiselt laenuotsust tehakse ühe tunni jooksul. Harvematel juhtudel selleks võib kuluda veidi rohkem aega, kuni 2-3 tundi.

Millise laenu tagasimakse perioodiga peab arvestama?

Tavaliselt autolaenu tagasimaksmisele kuuluv periood võib moodustada kuni 5 aastat. Mõnedes olukordades antud ajavahemik võib olla isegi pikem. Kuid taas, kõik sõltub lepingu tingimustest ja laenusumma suurusest.

Mis mõjutab maksimaalse autolaenu summa määramist?

Maksimaalse laenusumma kindlaks määramisel võetakse arvesse järgmiseid kriteeriumeid: autolaenutüüp (tagatiseta või tagatisega), periood, taotleja krediidivõimekus, vahest ka mootorsõiduki vanus.

Kuivõrd lihtne on saada autolaenu?

Kui Sul pole kunagi olnud raskusi oma võlakohustuste täitmisega ning regulaarne sissetulek laekub igakuiselt Sinu kontole, sellisel juhul võid eeldada, et laenuandja saab Sinu autolaenu kiiresti heaks kiita.

Kas autoliising mõeldud ettevõttele või eraisikule?

Autoliisingu taotlemise puhul ei ole piiranguid, nii ettevõttel kui ka eraisikul on võimalus valida endale antud finantseerimisliik.

TÄHELEPANU! Iga finantskohustus on tähtis otsus ning peab olema tõsiselt vastu võetud. Iga järgmine samm peab olema hoolikalt läbimõeldud.