Autolaen kuni 15 000 € – võrdle pakkumisi ja leia sobivaim laen

Autolaen soodsamatel tingimustel siit

Säästa oma aega ning võrdle autolaene internetis Arkadialaen veebilehe vahendusel. Esita tasuta taotlus ja saad personaalseid pakkumisi 1 tunniga.

Mõtle sellele, kuidas täna hommikul oma autosse istusid. Kas said seda kohe käivitada? Kas jõudsid ilusti sihtkohta? Kas oli mugav sõit? Kui sellega täiesti rahule jäid, võibolla pole isegi huvitatud järgmisest pakkumisest. Või on Sul juba tekkinud olukord, kus hakkasid muid variante kaaluma?

Kas mäletad, millisest liiklusvahendist oled kunagi unistanud? Kas idee jäigi realiseerimata? Praegune auto rohkem ei kannata või soovid osta uue? Või tahad hoopis mootorrattaga hoogu saada, kuid nõutud rahasummast jääb puudu? Antud juhul kasuks tuleb autolaen.

Intress alates 5,99%

Laenusumma
- +
Tagasimakse periood
- +
Kuumakse
230
*Kuumakse on arvutatud 9,5% laenuintressi juures ja võib erineda sinule tehtavatest pakkumistest.
Pakutavate laenude intressid jäävad vahemikku 4,99% kuni 20%. Krediidi kulukuse määrad jäävad vahemikku 4,99% kuni 38%. Laenu tagasimakse periood võib olla 1-15 aastat.
Näiteks 10 000-eurose laenusumma juures 5 aastaks fikseeritud intressiga 9,5%, lepingutasuga 49 eurot ja haldustasuga 5 eurot kuus, on krediidi kulukuse määr 11,21%, igakuine laenu tagasimakse 210 eurot ning laenu tagasimaksete kogusumma 12 950 eurot.
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda sulle pakutavatest tingimustest, mis olenevad sinu esitatud andmetest.
Avalduse põhjal koostab sulle laenupakkumised meie Finantsinspektsiooni tegevusloaga partner.

Mis on autolaen?

Autolaenust selgema pildi saamiseks toome Sulle välja kõik sellega seotud põhimõisted ja tingimused.

Autolaen on laenuliik, mida võib hankida ükskõik millise sobiva mootorsõiduki ostmise puhul ning mille saajaks võib olla nii eraisik kui ka ettevõte. Lennukit sellega küll ei saa endale lubada, kuid auto, mootorratas või isegi paat on väga reaalsed. Selle laenamise korral pole üldse vahet, kas sõiduvahend on juba Eestis registreeritud või mitte.

Üldiselt autolaenu võimalus hakatakse läbi vaatama siis kui tuleb jutuks kasutatud sõiduki soetamine või isegi sõiduvahendi remont.

Mõte autolaenu hankimisest tuleb pähe siis kui nõutav eelarve üldse puudub. Sel juhul laenusumma moodustab 100% ulatuses määra auto koguväärtusest. Autolaenu taotlemise puhul pole Sul vaja hakata otsima lisa rahavahendeid sissemakse sooritamiseks.

Autolaenu väljamaks koosneb fikseeritud intressiga kuumaksest, mille intressimäär jääb samaks kogu laenuperioodile.

Autolaenu kalkulaator arvutab välja täpsema intressimäära protsendi, arvestades kõiki muid lisakulusid. Pööra tähelepanu, et igale laenuvõtjale määratakse oma isiklik intressiprotsent, mis põhineb personaalsel krediidivõimekusel.

Autolaenuga soetatud liiklusvahend vormistatakse kohe ostja nimele. Samuti kaskokindlustuse tegemine jääb sõiduki omaniku äranägemisele.

Autolaenuga saad hankida uue mootorsõiduki kahel viisil, kas tagatiseta või tagatisega.

Autolaenu taotlemise tingimused

  • ✔Oled vähemalt 18-aastane Eestis alaliselt elav isik
  • ✔Sul on stabiilne sissetulek vähemalt 300 eurot
  • ✔Korrektne maksekäitumine/ ei esine maksehäireid
Autolaen Arkadialaen

Võrdle autolaene, vali soodsaim laen ja saa endale laen kohe kätte!

Tagatisega autolaen ehk autokiirlaen

Tagatisega autolaen, teisisõnu autokiirlaen, on laen ükskõik millise olemasoleva sõiduki tagatisel. Tagatisega autolaen võimaldab saada rohkem laenuraha. Just sellepärast sobib mainitud laenutüüp kallima auto ostmiseks.

Esmapilgult tundub, et autokiirlaen garanteerib unistuse täitumist, kuid sellel on omad negatiivsed küljed. Näiteks sõiduki omanikuks saab esialgu olla laenu antav ettevõte, mis omapoolt määrab Sind sõiduki volitatud kasutajaks.

Madalam intressimäär tagatisega autolaenu suhtes osutub aga suureks plussiks selle valimisel.

Tagatiseta autolaen

Tagatiseta autolaen on hea lahendus kui puudub kindel soov soetada endale uus auto. Sõiduki vanus, korraseis, endine omanik ja päritolumaa, kõik eelnimetatud tegurid pole olulised, kui soovid osta mootorsõiduki tagatiseta autolaenu abil.

Lisaks saad võimaluse Sulle sobiva laenu maksegraafiku koostamiseks. Samuti Sul on õigus oma sõiduk maha müüa isegi laenuperioodi jooksul.

Mis on autoliising?

On ka olemas muid viise uue sõiduki ostu teostamiseks. Teiseks variandiks on autoliising, mis soodustab suurema summa laenamist. Eelnimetatud asjaolu tähendab rohkem ostuvõimalusi ning seda on mõistlik kasutada uue või lühikest aega kasutuses olnud auto ostmiseks.

Autoliisingu periood võib olla kuni 7 aastat. Liisingu perioodi lõppedes jätad auto kasutamisõiguse endale. Sageli autoliisingu puhul kehtestatud sissemakse suurus on 10% auto müügihinnast. Autoliisingu intressimäär sõltub Euribori näitajast, mis omapoolt mõjutab igakuiseid väljamakseid ning paneb need üksteisest erinema.

Kuidas ja kus saab taotleda autoliisingut?

Seda saab taotleda otse autoliisingu pakkuja või nende koostööpartnerite (nt autosalongi) juures. Põhimõtteliselt kogu protsess võtab natuke aega ning saab olla vormistatud internetis.

Kuna tegemist on liisinguautoga, siis ka selle kõrval kehtivad omad piirangud. Alguses sõiduvahendi omamisõigus jääb laenuandjale ehk rahandusasutusele, mis sarnaneb autokiirlaenu tingimustega. Reeglina antud asjaolu muudab autoga välismaale sõidu keerulisemaks.

Kas tundub, et autoliising osutub õigeks otsuseks ning kaldud selle taotlemise poole? Sellises olukorras tuleb Sul valida autorendi tüüp, milleks saab olla kasvõi kasutusrent või kapitalirent.

Kasutusrent vs kapitalirent?

  • Kapitalirendi suhtes kehtivad järgmised reeglid: osamaksed kindlaks määratud perioodile, mille järel sõiduk jääb Sinu kasutusse.
  • Kasutusrent pakub välja mitu võimalust. Auto kasutaja saab oma valikut järgmiselt teha: auto lõplikult välja osta tasudes kogusumma jäägi täies ulatuses, pikendada liisinguperioodi, soetada endale uue sõiduki või tagastada olemasoleva liisingufirmale.

Kas autoliising mõeldud ettevõttele või eraisikule?

Autoliisingu taotlemise puhul ei ole piiranguid, nii ettevõttel kui ka eraisikul on võimalus valida endale antud finantseerimisliik.

Autolaen või autoliising. Kumb on parim?

Nüüd aga tekib küsimus, kumb nendest valida?…

100% kindlat vastust ei tule, kuna eelistus ühe või teise laenamisviisi seos on tingitud auto kasutamise eesmärgist.

Siin on välja toodud paar mõjutustegurit:

  • Autoliisingu puhul intressimäär on madalam kui autolaenul
  • Autolaenu puhul puudub läbisõidupiirang, seega üldiselt sellele kehtestatud tingimused on leebemad autoliisinguga võrreldes.

Kui mõistlik on kiirlaenu või väikelaenu võtmine auto ostu puhul?

Kui hakkame rääkima uue auto soetamisest, siis antud tegu juurest leitakse üles mitu finantseerimisvõimalust.

Sõiduki ostjal on võimalik taotleda väikelaen või kiirlaen oma ostu sooritamiseks. Juhul kui tegemist on väike laenusummaga, siis saaks mõlemad variandid uurima hakata.

Pea meelde, et väikelaenu või kiirlaenu korral tuleb alati arvesse võtta sellega kaasnevaid lisakulusid (haldustasud, lepingutasud jne).

Auto järelmaks maksehäirega

Üldiselt, kui tasumata jäänud võlakohustusest on möödunud vähemalt 6 kuud, siis on laenutaotlejal rohkem võimalusi saada jaatava vastuse omale laenutaotlusele. Igatahes iga juhtum vaadatakse eraldi läbi.

Autolaen ilma konto väljavõtteta

Kui lihtne ja mugav taotlemisprotsess ei oleks, autolaen ilma pangatõendita on võimatu. Autolaenu pakkujad kindlasti küsivad Sinult konto väljavõtet viimase 6 kuu jooksul.

Autolaenu ennetähtaegne tagastamine

Teatud laenu pakkujate juures, autolaenu ennetähtaegne tagastamine on küll võimalik. Kusjuures saab seda teha täiesti tasuta.

Korduma kippuvad küsimused:

Kui kiiresti saan laenuotsuse pärast taotluse esitamist?

Üldiselt laenuotsus tehakse ühe tunni jooksul, kuid on olukordi, kus selleks võib kuluda veidi rohkem aega, kuni mitu tundi. Üldjuhul laenupakkuja saab oma lõpliku otsuse teha samal päeval.

Millise laenu tagasimakse perioodiga peab arvestama?

Tavaliselt autolaenu tagasimaksmisele kuuluv periood võib moodustada kuni 5 aastat. Mõnedes olukordades antud ajavahemik võib olla isegi pikem. Kuid taas, kõik sõltub lepingu tingimustest ja laenusumma suurusest.

Mis mõjutab maksimaalse autolaenu summa määramist?

Maksimaalse laenusumma kindlaks määramisel võetakse arvesse järgmiseid kriteeriumeid: autolaenutüüp (tagatiseta või tagatisega), periood, taotleja krediidivõimekus, vahest ka mootorsõiduki vanus.

Kuivõrd lihtne on saada autolaenu?

Kui Sul pole kunagi olnud raskusi oma võlakohustuste täitmisega ning regulaarne sissetulek laekub igakuiselt Sinu kontole, sellisel juhul võid eeldada, et laenuandja saab Sinu autolaenu kiiresti heaks kiita.

TÄHELEPANU! Iga finantskohustus on tähtis otsus ning peab olema tõsiselt vastu võetud. Iga järgmine samm peab olema hoolikalt läbimõeldud.